Pa ne že spet nooo?! Morje, bazen, poletje in …
VNETJE MEHURJA!
Bejba, pogovoriva se o tej nadlogi, ki te doleti vsakič, ko si v petih sekundah ne zamenjaš mokrih kopalk ali pa celi dve minuti sediš na mrzlih tleh. Kako za vraga je to mogoče?! In ravno poleti?!
Pa tako si pazila!
“Saj nisem po prežgani župi priplavala!”, si govoriš, ko se v mislih sprehajaš med idejami, kaj si tokrat spet storila narobe. Vse si storila prav, saj že veš, kako se stvari streže - vsega te je naučila že mama. Mrzlično si preoblačiš kopalke; čim zapiha malo vetra, si že pokrivaš križ in ledvica; pozimi se počutiš kot osnovnošolka, ki pod hlačami nosi debele žabe; tvoja higiena je tipi-topi; nacejaš se z vsemi možnimi čajčki; fanta si dala na hladno že prevečkrat; … Samo še zvezd nisi vprašala, kaj hudiča naj še storiš, da se ti vnetja mehurja ne bodo ponavljala!, na najbolj nežnem delu tvojega telesa, ja. Z njimi v paketu pa še boleč trebušček, pekoči obiski wc-ja in zvrhana mera sitnobe.
Preoblačiš kopalke, ne piješ mrzle pijače, vnetja pa so še vedno tukaj. NISI EDINA!
Nisi sama - zgodilo se je že čisto vsaki izmed nas
Najhujše je poleti, ravno, ko bi rada brezskrbno skakljala naokrog. Pa v času menstruacije tudi! Ampak, veš, kaj? Nisi sama. Za vnetjem mehurja včasih zboli skoraj vsaka izmed nas, žensk. Imamo namreč to “srečo”, da je naša sečnica (cev, po kateri teče urin iz mehurja) krajša, kot pri moških. Krajša sečnica pomeni, da imajo bakterije lažje delo in krajšo pot navzgor - od zunaj proti tvojemu mehurju. In za nameček statistika kaže, da so vnetja najpogostejša ravno pri mlajših ženskah v rodni dobi. Super, kajne? Kot, da nimamo same s sabo že tako preveč težav v tem času!
“Kaj sem spet zagrešila?”, “Pa saj nič takega ne počnem!”, “Fant bo počasi že mislil, da si izmišljujem …” - Hej, nisi kriva ti! Če ne veš, v čem je problem, potem ga seveda ne moreš rešiti. Punca, glavo gor, zate imamo rešitev.
Kaj vnetje mehurja sploh pomeni?
Vnetje mehurja je ena blažjih oblik vnetij sečil, ki sicer sodijo med najpogostejše bakterijske okužbe. Vzrok za vnetje mehurja je bakterija E-coli, ki se sicer naravno nahaja v našem črevesju. Včasih nam jo zagodejo tudi druge bakterije, redko celo glivične okužbe. Prizadet je lahko katerikoli del; ledvice, sečevod, sečnica ali mehur, a daleč največ vnetij se zgodi ravno v mehurju.
Če vnetja mehurja ne pozdraviš in ustaviš pravočasno, so na vrsti lahko bolj resne težave. Vnetje se namreč lahko razširi tudi višje po urinarnem traktu do ledvic, hkrati pa se lahko eno nedolžno vnetje razvije v kronična vnetja, ki trajajo več let in jih je veliko težje obvladovati.
Kdaj pride do vnetja mehurja? Pri nas, ženskah se vnetja pogosto pojavljajo po spolnih odnosih, po kopanju v morju ali bazenih, kadar nas zebe, ob padcu imunskega sistema, …
Razložila ti bom, kako si lahko pomagaš, da se ti vnetje to poletje ne bo ponavljalo. Ker si zaslužiš brezskrbne počitnice!
Moje ime je Petra Kordež, sem prehranska svetovalka in vodja družinske trgovine Eko Škrnicl. Moje poslanstvo je pomagati ljudem zaživeti bolj zdravo, sproščeno, energije polno življenje.
Vrsta let svetovanj in individualnih strank me je vodila do spoznanja, da moramo vedno odkriti vzrok za nastajanje bolezni in ga odpraviti. S tretiranjem simptomov gasimo trenutni požar, ki pa se zelo hitro zaneti nazaj.
To je pri vnetjih sečil in zdravljenju z antibiotiki še posebej očitno.
Vse, kar vem o vnetjih mehurja, zakaj nastanejo in kako jih preprečiti, sem z zanimanjem in strokovnostjo raziskala. Želim ti pomagati, da se učinkovito rešiš težav s ponavljajočimi vnetji in na dopust odideš brez strahu in panike pred bolečinami v trebuhu in pekočim občutkom med odhodom na stranišče.
Hitro prepoznavanje je ključno! Kateri so znaki vnetja mehurja?
Ko je že zares hudo, vnetja ne moreš več zanikati ali spregledati. A problem je, ker, ko že lulaš kri, ni več druge možnosti, kot da narediš kuro z antibiotiki. Če pa se vse skupaj ponavlja in moraš antibiotike jesti vsakih nekaj mesecev, si na dolgi rok narediš več škode, kot koristi. V medicini na splošno velja, da je zgodnje prepoznavanje in odkrivanje raznih bolezenskih stanj, ključno. In enako je pri vnetju mehurja. Če boš znake prepoznala pravočasno, si lahko pomagaš tudi brez antibiotikov.
Prvi znaki vnetega mehurja
Če nisi zelo pozorna na svoje telo in dogajanje v njem, lahko prve, zelo blage znake spregledaš ali celo zamešaš za kakšno drugo nevšečnost. Če se pogosto srečuješ z vnetji mehurja, potem je fino, da si pozorna na te, prve opozorilne znake:
- Čisto mičkeno neprijeten občutek med uriniranjem
- Rahlo ščipanje “tam spodaj”
- Malce boleč, napihnjen trebušček, pospremljen z rahlimi krči
- Na stranišče te tišči pogosteje, kot sicer
Bolj očitni znaki vnetega mehurja
Ko že pride do vnetja mehurja, znakov skorajda ne moreš več spregledati, saj se v telesu že počutiš zelo neprijetno. Znaki so sledeči:
- Pekoča bolečina med uriniranjem
- Ves čas te tišči na wc, potem pa polulaš zgolj nekaj kapljic
- Temnejše obarvan urin neprijetnega vonja
- Lahko že prve kapljice krvi v urinu
- Boli te trebušček v spodnjem delu, napihnjena si, ni ti do hrane
- Utrujenost, občutek, kot da se te nekaj loteva
- Lahko tudi blaga vročina
Ko je že zares hudo
Že srednja stopnja je običajno “zrela” za antibiotike. A, če te napade zares hudo vnetje mehurja, nimaš druge, kot da se takoj napotiš do zdravnika. Včasih se zadeva stopnjuje, ker nisi ukrepala pravočasno - spet drugič pa se iz nič do zelo hudega vnetja stvar prelevi v eni sami noči. To je odvisno od tvojega telesa in imunskega sistema. Znaki zelo hudega vnetja so:
- Zelo močne bolečine v spodnjem delu trebuha, krči
- Povišana telesna temperatura, lahko tudi vse do 40 stopinj celzija!
- Očitna kri v urinu
- Zelo boleče, skoraj nevzdržno uriniranje
- Smrdeč urin, spremenjene barve
- Spremljajoča driska in črevesni krči
- Od vsega tega lahko tudi obležiš za nekaj dni
Tvoji SoS koraki za vsak dan
Verjamem, da imaš že poln kufer iskanja rešitev. Da ne boš več ugibala, kaj je tisto, kar ti dejansko lahko pomaga in kaj je samo en “lari-fari”, ti prilagam seznamček sos korakov za odpravljanje tegob z vnetji mehurja.
#01
Spij ogrooooooomnoooo tekočine
Saj vem - to se ti zdi tak osnoven nasvet, ki ga slišiš vedno in povsod, za vsako stvar. A pri vnetjih mehurja je zadosten vnos tekočine še toliko bolj pomemben. Vsakič, ko izprazniš mehur, namreč tudi iz mehurja odplakneš del bakterij, ki se po njem sprehajajo. Pij mlačno tekočino (premrzla ne mo pasala tvojemu želodčku in potem spet nisi naredila ničesar). Načeloma velja, da naj bi dnevno spili nekje 3 litre tekočine - a, ko se srečuješ z vnetjem mehurja, lahko spiješ dosti več!
#02
Tvoja stopala naj bodo vedno topla
Ljudje se delimo na “tople” in “hladne” v kontekstu telesnih konstitucij. Tisti, ki imamo “hladna” telesa, obožujemo toploto, smo pa hkrati bolj nagnjeni k vnetjem mehurja in sečil. Če se boš podrobno opazovala, boš ugotovila, da obstaja povezava med hladnimi stopali in vnetji mehurja. Naj te v tačke ne zebe! Tudi poleti ne.
#03
Takoj si preobleci kopalke
Mame so nam ves čas tečnarile, da si moramo preoblačiti kopalke. In res bo nekaj na tem. Mokre kopalke namreč hladijo tvoja spolovila in tako si bolj dovzetna za dodatne okužbe. Opazila si verjetno tudi že, da če imaš na sebi mokre kopalke, te ves čas tišči na malo potrebo. Torej - brez debate - preobleci kopalke takoj, ko prideš iz vode!
#04
Ne lulaj med kopanjem!
Poleti je najbolj prikladno skočiti v morje ali reko in izprazniti poln mehur kar v vodo. K sreči tega vsaj na bazenih ne počnemo. V vsakem primeru pa vsaj tiste, ki smo nagnjene k okužbam, sploh ne bi smele lulati v vodo. Takrat je namreč tvoja sečnica bolj odprta in ko nehaš z lulanjem, lahko “nazaj potegne” malce vode. Tako nazaj v sečnico dobijo vstop tudi bakterije in mikroorganizmi iz vode. In če se že sprašuješ, kako potem lulati v vodo, brez, da to zares počneš? Tako, da se najprej zmočiš (da se nič ne vidi), potem pa stojiš v vodi, ki ti sega nekje do stegen in pač narediš, kar bi sicer storila pod vodo.
#05
Ne zadržuj, ko te tišči
To velja za obe potrebi - tako veliko, kot malo. Nikar ne čakaj na prihod domov ali v naslednji lokal. Ko te prime na stranišče, upoštevaj potrebe svojega telesa. Če vodo v mehurju zadržuješ prepogosto, se struktura mehurja začne spreminjati in postajati bolj dovzetna za okužbe.
#06
Čim manj sladkarij, kave, alkohola
Sladice, čokolade in pekovsko pecivo nimajo nobene posebne hranilne vrednosti za tvoje telo. Poleg izdelkov iz bele moke, gaziranih pijač, predelanih mesnih izdelkov, slanih prigrizkov in alkohola, sladkor povzroča kislo okolje. Slednje ni le bolj ugodno za razvoj virusov in bakterij, ampak slabi tvoj imunski sistem. Vse našteto (alkohol, kava, sladkarije) tvoj mehur še dodatno dražijo in s tem povečujejo možnosti za vnetja.
#07
Umakni iz hrane vse citruse!
Kaj?! Ne smem si privoščiti limonade, soka grenivk ali sveže stisnjenih pomaranč? Ne, draga ženska, ne. Vsaj ne, ko se soočaš z vnetji mehurja. Citrusi namreč dražijo steno mehurja in tako se bakterije še lažje ugnezdijo vanjo. Citrusi so super podpora imunskemu sistemu, kadar nimaš težav z mehurjem. A, ko pride obdobje vnetij, se jih rajši odpovej.
#08
Po spolnem odnosu pojdi takoj na wc
Naše “rožice tam spodaj” so veliko bolj občutljive, kot me mislimo, da so. Četudi imaš stalnega spolnega partnerja, gre še vedno za drugo bitje, drug sistem mikroorganizmov, drug bakterijski svet. Ko ta pride v stik s tvojo zelo občutljivo sluznico “tam spodaj”, se lahko dogaja marsikaj. Tvoje telo se zna čistiti samo, a ti mu moraš pri tem pomagati. Stene naših spolnih organov so prepustne in kar se dogaja v tvoji maternici in nožnici, vpliva tudi na tvoj mehur. Zato vsaki, takoj po spolnem odnosu, sprazni mehur - tudi, če ne čutiš, da bi morala na stranišče. Če pa te na malo potrebo prime med spolnim odnosom, pojdi na wc tudi takrat. Brez zadrževanja, brez sramu - to je tvoje telo in tvoj mehur!
#09
Termofor je tvoj best-friend
Mehur je del telesa, ki obožuje toploto. Ko se te loteva vnetje ali pa je za teboj naporen dan, lahko svoj trebušček in organe v njem podpreš z malce toplote. Napolni termofor z vročo vodo in si privošči nekaj minut crkljanja in gretja.
#10
Čajčki pomagajo
Obstajajo čaji in zelišča, ki delujejo diuretično in protivnetno ter s tem podpirajo zdravje tvojega mehurja. Gotovo poznaš tako imenovan “ursi čaj”, ki je podpora pri zdravljenju vnetega mehurja. Problem je le, ker je marsikateri izmed nas po tem čaju slabo za ponoreti (lahko tudi bruhaš). Za bolj želodčku prijazne oblike zelišč, lahko namešaš svoje mešanice iz nekaterih od teh zelišč: kopriva, brezovi listi, listi vednozelenega gornika, timijan.
#11
Stran s tamponi in vložki iz umetnih materialov
Tamponi nikoli niso najbolj zdrava odločitev za žensko. Razumem, da se jim je včasih težko izogniti - sploh med športnimi aktivnostmi in kopanjem / plavanjem. A, če si nagnjena k vnetju mehurja ali glivičnim obolenjem, potem se boš žal morala posloviti od njih. Tamponi namreč zaprejo izhod iz nožnice in s tem v tvojem telesu zadržujejo vse tiste bakterije, ki bi se sicer naravno izločile iz tebe. Zdi se tudi, kot da tam spodaj nič “ne diha”, ko uporabljaš tampone. Nanje včasih pozabimo in potem jih ne zamenjamo po več ur hkrati, v tem času pa se veselo razraščajo dodatne bakterije. Podobno se dogaja z vložki, polnjenimi z geli in drugimi umetnimi materiali - ti ekstremno dražijo občutljivo kožo in sluznico. Zatorej rajši uporabljaj pralne vložke ali bombažne vložke. Morda ti bo ustrezala tudi menstrualna skodelica.
#12
Spodnje perilo se pere na 60 ali 90
Hlačke, ki jih pereš na nizki temperaturi, bodo žal še vedno polne bakterij. Da bi jih uspešno odplaknila s perila, ga operi na vsaj 60 stopinj Celzija, rajši na 90. Poleg tega sintetika nima kaj početi na tvojih najbolj nežnih predelih telesa. V sintetičnem perilu je namreč … no, kot v zaprti plastični vrečki! Nič ne diha in ustvarja se idealno vlažno in vroče okolje za razvoj mikroorganizmov. Raje posezi po bombažu in drugih naravnih materialih.
#13
Spanje brez hlačk
Ne le, da boš okrepila odnos z goloto svojega telesa, marveč ti bosta hvaležna tudi tvoj mehur in vaginalna mikrobiota. Naj se ponoči tvoje telo povsem sprosti, zadiha, obnovi - brez oblačil. Če te zebe, si obleci zgolj spalno srajco. Naj te tam spodaj nič ne tišči, veže ali ustvarja “zatohlega” okolja (kar se zgodi v pretesnih hlačkah).
#14
Naravna mila, zmerna higiena
Delikatna debata - osebna higiena, kajne? Ene punce se umivajo preveč, druge pa premalo. A zdi se, da takrat, ko se srečamo s srbečico, pekočimi senzacijami ter vnetim mehurjem, začnemo pretiravati z mili, antibakterijskimi preparati, celo razkužili. Če misliš, da si boš naredila uslugo s tem, ko se boš 5x dnevno umivala z agresivnimi sredstvi, si se zmotila. Naj te vodi “zdrava pamet”. Uporabljaj naravna mila, ki so nežna do tvoje vaginalne mikrobiote.
#15
Briši se “od spredaj nazaj”
Vsak zdravnik ti bo kot eno prvih navodil pri vnetem mehurju povedal, da se moraš brisati od spredaj nazaj. Kaj to pomeni? Ko greš na stranišče (sploh na veliko potrebo), lahko črevesne bakterije preneseš še kam drugam, če se brišeš v napačni smeri. Previdno.
#16
Preozke kavbojke ti niso v korist
Podobno kot sintetičnospodnje perilo, ti tudi preozka oblačila povzročajo poslabšanje stanja. Noben del telesa se ne more počutiti dobro, če je sprešan, stisnjen in se ne more prosto gibati ter dihati. Če se tvoji intimni predeli ves čas drgnejo ob preozke kavbojke in je tvoj mehur stinjen kot sardela, se bodo težave žal vedno znova vračale.
#17
Ko je črevesje zadovoljno, je vse lažje!
Najpomembnejši korak pa je, da se zadeve lotiš od znotraj navzven. V telesu je vse povezano v en velik origami. In sosed tvojih ženskih predelov je črevesje. Ko je “njegova trava zelena”, bo tudi tvoje žensko ozemlje “cvetelo”. Z mešanico Her Biotic (ki jo spoznaš v nadaljevanju) poskrbiš za oba soseda hkrati - za črevesje in za ženske predele telesa. Še posebej priporočljivo je, da užiaš mikrobiološke kulture takrat, ko moraš na antibiotično zdravljenje. Antibiotiki namreč dobesedno pobijejo vse bakterije - tako slabe, kot dobre. In tvoje črevesje kar precej nasrka pri tem scenariju.
#18
D-manoza naj bo vedno pri roki
D-manoza je ena tistih reči, ki bi jo vsaka ženska morala imeti vedno v domači lekarni! Z njo lahko učinkovito “odženeš” vnetje mehurja, ko je še v zgodnjih fazah in podpreš zdravljenje z antibiotiki, če jih potrebuješ. Gre za enostaven sladkor, ki se pojavlja v brusnicah, borovnicah, zelju, brokoliju in drugih rastlinah. V majhnem deležu se presnovi v telesu, večina pa se je hitro izloči v urin. D-manozo lahko uživajo tudi bolnice z diabetesom, ker ne zvišuje nivojev sladkorja v krvi.
Visokokakovostna D-manoza je nepogrešljiva pomoč pri vnetju mehurja. Bakterija E.coli, ki najpogosteje povzroča vnetje, se v mehurju veže na molekulo D-manoze in se nato preprosto in na naraven način izloči z urinom. Učinek je občuten že po 24. urah.
Tvoje telo je narejeno za užitek!
Res je - če te ves čas nekaj peče in boli, potem lahko na užitek kar lepo pozabiš. Ampak v resnici je bilo tvoje čudovito, nežno, žensko bitje ustvarjeno za razvajanje. Naučiti se moraš ene same stvari - kako svoje telo podpreti, da bo zacvetelo kot spomladanski travnik.
Veselje do poletja, kopanja, skakanja naokrog in samozavest v ženskih zadevah - vse to si boš povrnila. In to prav kmalu!
Spoznaj Her Biotic & D-manozo! Dva izdelka, narejena od ženske za žensko, ki sta po celi Evropi navdušila punce, kot si ti.

















Her Biotic & D-manoza
Kompletek za tvojo domačo lekarno, tvoja sos pomočnika pri vnetem mehurju in najboljša podpora tako v preventivi kot kurativi!
Her Biotic
Her Biotic je unikatna mešanica izjemnih sestavin, ki podpirajo dobro počutje žensk. V Her Biotic smo skrbno zmešali 6 sevov (mikrobiološke kulture), ki jih naša ljuba telesa obožujejo in pomagajo pri »odganjaju« ženskih nadloge. Mikrobiološke kulture dokazano obnavljajo črevesno in urinogenitalno mikrofloro ter delujejo protimikrobno. Izdelek vsebuje še hrano za mikrobiološke kulture (fruktooligosaharide), izvleček brusnice in D-manozo (par, ki je najboljši prijatelj naših mehurjev).
BRUSNICA
Glavna zvezda mikrobioloških kultur za ženske je izvleček brusnice, ki velja za naravno zaščito sečil. Brusnica je zakladnica vitaminov, mineralov in dietnih vlaknin. Največ vsebuje C vitamina, ta ji daje kiselkast in trpek okus. Poleg C vitamina so prisotni vitamini A, B1, B2, B3 in K. Seveda je bogata tudi z minerali kot so natrij, kalij, kalcij, magnezij in fosfor. Brusnica zaradi vsebnosti antociana in proantocianidov pomaga pri obnovi celic. Zaradi ravno prave vsebnosti natrija in kalija pospeši krvni obtok. Ugodno vpliva na prebavo in zaradi snovi, ki preprečuje lepljenje bakterij na steno mehurja, preprečuje vnetje sečil.
6 skrbno izbranih mikrobioloških sevov, ki skrbijo za:
- Močan imunski sistem in splošno odpornost (Probiotična seva Bifidobacterium in Lactobacillus Rhamnosus)
- Preprečevanje in lajšanje vnetij v črevesju (Lactobacillus Plantarum, Fermentum in Reuteri)
- Uravnano vaginalno floro (Lactobacillus Acidophilus)
- Zaščito pred vnetji urogenitalnega trakta (Lactobacillus Rhamonsus)
- Urejeno prebavo in uravnano črevesno mikrobioto (Bifidobacterium, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Acidophilus)

D-manoza
Ko gre za vnetja mehurja in drugih delov urinarnega trakta, je D manoza v prvi bojni vrsti. Kot že omenjeno zgoraj, gre za enostaven sladkor, ki se pojavlja v brusnicah, borovnicah, zelju, brokoliju in drugih rastlinah. Deluje tako, da nase veže bakterijo E.Coli, ki je najpogostejši vzrok za vnetja mehurja. Ta se prime na D-manozo in se skupaj z njo takoj izloči iz mehurja in sečevoda. Učinek je občuten že po 24. Urah!

TUDI ZNANE SLOVENKE SO SE SPOPADALE Z VNETJI MEHURJA IN NOŽNICE ...
Posebna ponudba

Her Biotic + D-manoza
-10% ugodneje
povzetju

2x Her Biotic
+ 1x D-manoza GRATIS
povzetju
Uporaba, shranjevanje, sestavine in opozorilo
Uporaba:
Zaužijte 1 kapsulo na dan. Priporočamo uživanje zvečer, pol ure ali eno uro po večerji, ne na popolnoma prazen ali popolnoma poln želodec.
Shranjevanje:
Izdelek hrani v suhem in hladnem prostoru ter ga ne izpostavljaj direktni svetlobi in toploti.
Pakiranje:
30 kapsul na pakiranje.
1 kapsula vsebuje:
Mešanica mikrobioloških kultur: 150 mg/kapsulo - 5 milijard CFU / kapsulo:Lactobacillus fermentum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus reuteri, Bifidobacteriumbifidum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bifidum, Lactobacillus plantarum
Izvleček brusnice in D-manoze v prahu : 250 mg/kapsulo
Fruktooligosaharidi: 25 mg/kapsulo
Natrij: 5 mg/kapsulo
Kapsula (hidroksipropilmetil celuloza, rastlinsko poreklo)
Opozorilo:
Prehransko dopolnilo ni nadomestilo za uravnoteženo in raznovrstno prehrano. Priporočene dnevne količine se ne sme prekoračiti. Shranjevati nedosegljivo otrokom. Po odprtju embalažo dobro zaprite ter izdelek hranite v suhem in hladnem prostoru.
žensk občuti prve rezultate v prvih nekaj dnevih
opazi zmanjšanje napihnjenosti in v trebuhu v enem mesecu
občuti manj menstrualnih krčev
poroča o odpravljenih vaginalnih vnetjih in vnetjih mehurja
Naroči Her Biotic mikrobiološke kulture in se prepričaj o njihovi učinkovitosti 100 % brez tveganja
Želim, da ti celotna nakupna izkušnja Her Biotic kapsul ostane v dobrem spominu.
In da jih lahko naročiš brez dvomov in skrbi, da bi izgubila denar ter doma obtičala s kapsulami, ki ti ne prinašajo nobene koristi ...
Zato ti omogočam 30-dnevno garancijo vračila denarja.

Kako to deluje?
1.
Her Biotic so mikrobiološke kulture, ki za to, da začnejo delovati, potrebujejo nekaj časa. Za prve vidne rezultate jih moraš jemati vsaj en mesec.
Če po prvem mesecu ne opaziš nobenega izboljšanja, smo ti jaz in moja ekipa na voljo za vsa vprašanja in pomoč.
2.
Če kljub temu z rezultati nisi zadovoljna, ti bomo vrnili denar za celotno naročilo.
Če te Her Biotic v roku 30-ih dni ne navduši ali te celo razočara, nas preprosto pokliči 070 597 888 ali nam pošlji email (trgovina@eko-skrnicl.si).
Dali ti bomo navodila, kam vrneš svoje naročilo in ti, ko ga dobimo, vrnili denar.
Ja, tako zelo verjamem, da je nakup Her Biotic kapsul ena najboljših odločitev, kar jih boš sprejela.
NAKUPUJ POSAMEZNE IZDELKE

Her Biotic




D-manoza



KAKO UŽIVATI
HER BIOTIC IN D-MANOZO?
Preventiva:
Dnevno uživaj 1 kapsulo Her Biotic.
Kombinacija 6 izbranih sevovo mikrobioloških kultur skrbi za ravnovesje v tvoji črevesni in vaginalni flori. Dodan izvleček brusnice pa varuje zdravje sečil in preprečuje vnetja urogenitalnega trakta.
Prvi znaki vnetega mehurja
(pekoče uriniranje, bolečine v trebuhu):
Dnevno uživaj 1 kapsulo Her Biotic. 3 dni vsake 2-3 ure zaužij 1 kapsulo D-manoze.
D-manoza je enostavni sladkor, ki bakterijam v mehurju in sečil preprečuje, da bi se prijele na steno in s tem povzročale vnetje. Pomaga, da se bakterije hitreje in bolj učinkovito odplavijo iz telesa. Ne pozabi na dovolj tekočine!
Kronično vnetje
(po nekaj dneh se stanje ne izboljša):
Odpravi se k zdravniku in po potrebi prični z jemanjem antibiotika.
Hkrati dnevno uživaj 2 kapsuli Her Biotic, saj na ta način podpreš in ponovno vzpostaviš ravnovesje v črevesni in vaginalni flori.
Pozor: Mikrobiološke kulture Her Biotic vedno jemlji vsaj 2 uri po zaužitju antibiotika.
Pazi, da ne padeš v začaran krog kroničnih vnetij!
Če vnetja ne uspeš zatreti v kali, te čaka pekoč občutek ob uriniranju, bolečine v trebuhu in pogosti obiski stranišča. Slej kot prej se moraš odpraviti do zdravnika, ta pa ti predpiše antibiotike. Že po nekaj dneh občutiš olajšanje, saj vnetje končno popušča.
V tem času, ko antibiotiki zdravijo vnetje urinarnega trakta, pa v črevesju nastaja kaos. Črevesna flora se poruši, množijo se slabe bakterije, poleg tega pa se slabi tvoj imunski sistem. Čez nekaj dni ali tednov si na dopustu pozabiš preobleči mokre kopalke in ponovno vnetje je tu.
Problem pri vnetjih mehurja in vaginalnih vnetjih je, da se zelo rada ponavljajo, če ne odpraviš vzroka zanje. Zadeva se lahko ponavlja leta in leta zapored, ti pa počasi postajaš odporna na antibiotike in v vedno večji stres spravljaš svoje telo. Zato moraš ukrepati čim prej in se držati protokola uživanja tistih stvari (in dopolnil), ki celovito in na dolgi rok krepijo tvoje telo.


Mokre kopalke so kot olje na ogenj, zato se požar, ki je že bil tam, samo še razplamti. Da do tega ne bi prišlo, moraš odpraviti vzrok za to, da se je požar oziroma vnetje sploh lahko začelo.
Ženske imamo dve mikrobioti; črevesno in vaginalno, med seboj pa sta tesno povezani. Skrb za črevesno mikrobioto izboljša delovanje prebavil, s tem pa absorpcijo hranilnih snovi. Tako bo imunski sistem lažje deloval. Krepitev črevesne flore pomeni tudi manj možnosti, da se bakterija E. Coli (in druge bakterije, ki povzročajo težave) prekomerno razmnoži. Na drugi strani je pomembno tudi, da skrbiš za zdravje vaginalne flore. Če se ravnovesje bakterij tam poruši, lahko to privede do glivičnih ali bakterijskih vnetij, ki spet ustvarjajo idealne pogoje za vnetje mehurja.
Pogosta vprašanja
Koliko časa traja, da se pokažejo pozitivni učinki?
Odvisno od stanja črevesja. 8 tednov potrebujejo dobre bakterije, da ustvarijo stabilne kolonije v črevesju. Torej prve učinke lahko čutimo znotraj tega obdobja. Pri nekaterih uporabnikih se lahko pokaže učinek že v 1. tednu jemanja, pri nekaterih pa traja tudi mesec, mesec in pol, da se učinki pokažejo. Vse je odvisno od stanja telesa.
Ali naj jemljem Her Biotic tudi, če nimam težav z vnetji?
Seveda, vsekakor, saj je Her Biotic probiotik in njegova naloga je, da pomaga optimizirati našo prebavo, izboljša absorpcijo hranil in postavljati ustrezen pH v črevesju.
Jih lahko jemljem ves čas ali morem narediti premor?
Her biotic jemlješ 3 mesece, neprekinjeno. Potem se lahko odločiš, da boš to stanje uravnotežene črevesne flore vzdrževala. V tem primeru boš po 3 mesečnem rednem jemanju, delala 3 tedenske presledke in jemala probiotik le 7 zaporednih dni. 3 mesečno neprekinjeno kuro nato čez 6 mesecev ali 1 leto ponoviš. Za vzdrževalno fazo pa se odločiš po potrebi.
Ali lahko med jemanjem zdravil jemljem Her Biotic?
Seveda. Probiotic pomaga povečati absorpcijo zdravil v naše telo in tem se posledično izboljša učinkovito.
Ali lahko med jemanjem zdravil jemljem Her Biotic + Maco?
Her Biotic lahko jemlješ vedno, medtem ko se moraš za jemanje Mace posvetovati s svojim zdravnikom (še posebno, če imaš hormonsko terapijo, zdravila za ščitnico ali težave s ščitnico).
Ali lahko med jemanjem zdravil jemljem Her Biotic + Omego 3?
Seveda lahko. Pozorna bodi le, če jemlješ tablete za nižanje pritiska, saj lahko Omega 3 pripomorejo k nižjemu pritisku.
Ali lahko med jemanjem zdravil jemljem Her Biotic + Liquid Curcumin?
Seveda lahko.
Ali lahko med jemanjem zdravil jemljem Her Biotic + D-manozo?
Seveda lahko. Če zraven jemlješ tudi antibiotike, mora biti med antibiotikom in Her Biotic kapsulo vsaj 3 ure razmaka.
Ali lahko preneham jemati zdravila, ko začnem jemati prehranska dopolnila?
Nikakor ne. Terapijo z zdravili prekineš le po navodilih tvojega osebnega zdravnika. Prehranska dopolnila so dopolnila k prehrani in ne nadomeščajo zdravil, katere ti je predpisal zdravnik.
Ali lahko jemljem Her Biotic med nosečnostjo ali dojenjem?
(+ vse kombinacije, ki jih imamo s Her Biotic)?
Her biotic ni namenjen nosečnicam. Za nosečnice ter doječe mamice smo razvili posebej njim prilagojen probiotik Natal biotic. Her biotic se lahko doda, ko otroček ni več polno dojen.
Če si noseča, ti svetujem le Natal Biotic in Algae Omega 3.
Če dojiš, lahko poleg Natal Biotica uporabljaš tudi Fem Care, kapsule, ki s patentirano formulo Omegia učinkovito pripomorejo k ravnovesju telesnih sluznic. Tako si lahko pomagaš pri težavah s suho nožnico, suhimi očmi ali suho kožo, saj se po porodu, zaradi padca estrogena, večkrat pojavijo tovrstne težave.
Po porodu je priporočljiva tudi Moringa, ki ti bo pomagala, da se bo telo hitreje in bolje regenerirano in okrepilo.
Ali Her Biotic delujejo tudi brez uravnotežene prehrane ali gibanja?
Seveda delujejo, vendar ob pravilni prehrani lažje in bolje opravijo svoje delo. Učinek je tako boljši in hitrejši. Gibanje in uravnotežena prehrana pa sta osnova za dobro prebavo.
Ali je Her Biotic varen?
Her biotic je popolnoma varen izdelek.
Ali lahko uporabljam Her Biotic, če imam alergijo ali intoleranco?
Seveda, lahko ga uporabljaš, saj ne vsebuje ničesar kar bi lahko povzročalo alergijo. Edino le če si alergična na brusnice, kar pa je zelo redko.
Od katere starosti lahko jemljem Her Biotic?
Her biotic se lahko uporablja od 14 leta dalje.
Ne morem pogoltniti kapsule, ali lahko Her Biotic jemljem kako drugače?
V primeru, da se kapsula odpre in konzumira vsebina kapsule, probiotik ne bo imel takšnega učinka, kot bi ga imel z zaužitvijo s kapsulo. Kapsula, v kateri se nahaja mešanica Her Biotic mikrobioloških kultur, ima podaljšan učinek delovanja. To pomeni, da kapsule ne uniči želodčna kislina, ampak ta pride direktno v črevesje in tam opravi svoje delo.
Ali moram prehransko dopolnilo hraniti v hladilniku?
Da, priporočamo, da prehranska dopolnila hranite v hladilniku ali vsaj v hladnem in suhem prostoru. Ne priporočamo shranjevanja v bližini pečice, saj lahko toplota vpliva na aktivnost in delovanje sestavin.
Irena Novak
Tole je res najbolise prehransko dopolnilo ever, jst sem mela kronicno vnetje mehurja in bila skos na antibiotikih……odkar jem Herbiotic nimam nobenih tezav vec 👌